Барса рухна за 7 минути във Валенсия

За едни 7 минути в средата на второто полувреме Барселона допусна три гола и загуби мача Снимка: Getty Images

Леванте поднесе сензация в 12-ия кръг на Ла Лига и удари с 3:1 шампиона Барселона у дома.

Домакините осъществиха пълен обрат, след като на полувремето изоставаха заради гол на Лионел Меси от дузпа.

Голът беше дискусионен, защото малко преди дузпата имаше неотсъдена засада на Антоан Гризман.

След почивката Леванте отбеляза три пъти за 7 минути, като първо Хосе Кампаня изравни след грешка на Ленгле.

Малко по-късно Борха Майорал се възползва от оставеното пространство и с класен удар извън наказателното поле направи 2:1.

После Неманя Радоя покачи на 3:1 след рикошет в Бускетс, който подведе Тер Щеген.

Така Барселона прекъсна серия от пет поредни победи и още тази вечер може да загуби лидерството в Испания.

Каталунците имат 22 т., а Реал Мадрид е с 21 и с мач по-малко.