Юнайтед отново не успя да бие Уулвс, ще има преиграване на "Олд Трафорд"

Манчестър Юнайтед и Уулвърхемптън ще преиграват двубоя си от третия кръг на ФА Къп Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед продължи черната си серия срещу Уулвърхемптън и стигна до само 0:0 на „Молиню“ в мач от третия кръг на ФА Къп, което означава, че победителят от сблъсъка ще се определи след преиграването на „Олд Трафорд“.

Това е пети пореден двубой, в който „червените дяволи“ не могат да надделеят над „вълците“, като нямат победа срещу този съперник като гост от цели седем години.

Двубоят не предложи особено интересни положения пред двете врати, като и двата тима се отчетоха с по една греда.

Домакините започнаха по-добре срещата и още в началото предизвикаха спасяване от Серхио Ромеро, а Юнайтед се разигра едва след 70-ата минута, когато в игра се появи Маркъс Рашфорд.

Именно английският нападател създаде най-опасната ситуация за гол за гостите, като само секунди след като се появи на терена, прехвърли стража на Уулвс, но ударът му срещна напречната греда.

Десетина минути по-късно Раул Хименес за малко да изненада Ромеро. Нападателят на домакините проби добре отдясно и тъй като бе сам срещу всички бранители на Юнайтед, от почти нулев ъгъл реши да стреля, но нацели страничния стълб.

Другият гранд от Манчестър – Сити, нямаше проблеми в своя двубой и разгроми четвъртодивизионния Порт Вейл с 4:1. Головете за „гражданите“ отбелязаха Олександър Зинченко, Серхио Агуеро, Тейлър Харууд-Бейлис и Фил Фодън.