Трудно, но сладко начало на сезона за Арсенал

Обамеянг беше точен малко преди да измине час игра Снимка: Getty Images
Обамеянг беше точен малко преди да измине час игра

Арсенал победи с 1:0 Нюкасъл на "Сейнт Джеймсис Парк" в първия кръг на Висшата лига.

Младият състав на Унай Емери постигна трудна победа над "свраките", за които Стив Брус дебютира на мениджърския пост. Срещата беше равностойна в големи периоди, но голът на Пиер-Емерик Обамеянг през втората част се оказа единствен и донесе трите точки на гостите.

В 58-ата минута домакините сгрешиха при изнасянето на топката, Мейтланд-Найлс напредна и изведе Обамеянг, който сам срещу вратаря завърши покрай него за 1:0.

Преди това Джонджо Шелви беше нацелил гредата за Нюкасъл, а "свраките" натиснаха в края на срещата, но без успех.