Сити избяга на Ливърпул преди мърсисайдското дерби

Гюндоган (вдясно) отбеляза гола, който подсигури победата Снимка: Getty Images
Гюндоган (вдясно) отбеляза гола, който подсигури победата

Манчестър Сити постигна 12-а победа от 14 кръга в Премиършип и този път спечели с 3:1 срещу Борнемут на "Етихад".

Поредните три точки в актива на Пеп Гуардиола откъснаха отбора му на върха с 5 т. пред втория Ливърпул. Утре "червените" имат тежък мач с градския съперник Евертън.

Срещу Борнемут Сити поведе в 16-ата минута, след като удар на Сане беше париран от Бегович, но Бернардо Силва беше точен при добавката през няколко играчи.

Минута преди края на полувремето Калъм Уилсън изравни с глава и постави шампионите под напрежение.

Нещата си дойдоха на мястото през втората част, когато Рахийм Стърлинг даде нова преднина на Сити с добавка, а после Илкай Гюндоган успокои отбора си с гол за 3:1 от вратарското поле.