Юве няма спиране, но трепери за Дибала

Куадрадо донесе успеха на Ювентус.

Шампионът Ювентус спечели с 1:0 гостуването си на Сампдория в среща от 29-ия кръг на италианската Серия "А". По този начин играчите на Максимилиано Алегри вече имат аванс от 10 точки точки пред втория в класирането Наполи.

Рома е трети, но по-късно днес приема Сасуоло и при успех ще събере 65 точки, което ще бъде с 8 по-малко от Юве.

Множество пропуски на Гонсало Игуаин и Марио Манджукич преди почивката попречиха на Старата госпожа да спечели по-убедително. Лошата новина за Алегри е, че Пауло Дибала напусна с мускулна травма в 28-та минута, като на негово място влезе Марко Пяца.

Българският национал Александър Тонев игра до 52-та минута за Кротоне при домакинската загуба с 0:1 от Фиорентина.

Хърватската звезда на гостите Никола Калинич се разписа в последната 90-ата минута, като преди това изпусна няколко добри възможности.

Лацио пропусна отлична възможност да дръпне пред Интер и Аталанта, след като завърши 0:0 при визитата си на Каляри. Фелипе Андерсон в 60-ата минута пропусна отличен шанс да донесе успеха на римските орли