Интер превзе "Сан Паоло" и отново се изравни с Ювентус

С два гола още през първото полувреме Лукаку отново се превърна в герой за Интер Снимка: Getty Images

Интер започна 2020 г. с ценна победа с 3:1 в дербито срещу Наполи на "Сан Паоло".

За пореден път нападателите Ромелу Лукаку и Лаутаро Мартинес отбелязаха головете за тима на Антонио Конте, с които Интер отново се изравни с Ювентус на върха в Серия А.

"Нерадзурите" нямаха победа като гости на Наполи от 1997 г., но тази вечер им помогнаха индивидуалните грешки на съперниците им. Подхлъзване на Ди Лоренцо в центъра позволи на Лукаку да открадне топката и да открие резултата в 14-ата минута.

В 33-ата минута Лукаку покачи на 2:0 след тежък удар и разочароваща намеса на вратаря Мерет.

Малко по-късно Арек Милик върна Наполи в мача с гол на празна врата и през втората част домакините се хвърлиха да обръщат резултата.

В 62-ата минута обаче Манолас не успя да изчисти едно центриране отдясно и Лаутаро веднага стреля за крайното 3:1.

В класирането Ювентус и Интер водят с по 45 т., а Наполи остава едва на осмото място с 24.