Реал потрепери през втората част, но се върна на победния път

Бензема вкара два от головете за Реал през първото полувреме.

След двете поредни равенства Реал се завърна на победния път в Примера, надигравайки Леванте с 3:2 на "Бернабеу" в двубой от четвъртия кръг на шампионата.

Тимът на Зинедин Зидан изигра страхотно първото полувреме и поведе с 3:0, но след почивката се отпусна и позволи на Леванте да стигне до 3:2 четвърт час преди края. Все пак до изненада не се стигна, но Реал все още няма чиста мрежа и е допуснал шест гола в досегашните си четири мача в Ла Лига.

Домакините започнаха силно и натискът даде резултат в 25-ата минута, когато Даниел Карвахал центрира меко към Бензема и той с глава порази мрежата на гостите за 1:0.

В 31-вата домакините удвоиха преднината си отново чрез французина, който този път реализира с левия крак след подаване на Хамес.

Гостите не успяваха да сторят нищо срещу разигралите се домакини и в 40-ата получиха още един гол. Тогава Винисиус надбяга играч на Леванте по дясното крило и пусна успоредно към Каземиро, който нямаше как да сгреши отблизо - 3:0.

Второто полувреме започна с бърз гол за Леванте. В 49-ата минута точен беше Майорал, с което интригата се върна. С изключение на една грешка на Рамос обаче Реал продължи да доминира и редеше пропуск след пропуск.

Гостите се възползваха от това и в 75-ата появилият се малко преди това Мелеро се разписа с глава след заучено изпълнение на корнер - 3:2.

В добавеното време се стигна до центриране в наказателното им поле, където Везо засече, но Куртоа показа майсторски рефлекс.

Това обаче не беше всичко, защото малко след това Моралес за малко да изненада вратаря в близкия му ъгъл, но топката излезе в аут.