Челси не успя да пробие бетона на Големия Сам и загуби две точки

Азар и компания пропуснаха доста положения и стигнаха само до 0:0 Снимка: Getty Images
Азар и компания пропуснаха доста положения и стигнаха само до 0:0

Евертън и Челси направиха 0:0 на "Гудисън Парк" във втория мач от 19-ия кръг на Висшата лига.

Отборът на Антонио Конте имаше преимущество и създаде достатъчно положения, за да пробие бетона на домакините, но така и не успя да се разпише.

Още във 2-ата минута Азар и Алонсо пропуснаха, после Фил Ягиелка на два пъти изчисти от голлинията след удари на Бакайоко и Вилиан, а Джордан Пикфорд извади шутове на Азар и Педро.

През втората част Челси продължи да изпуска положенията си, като отново Пикфорд беше на мястото си на вратата на Евертън. Ашли Уилямс можеше да си вкара автогол, но топката се отби в гредата. До края ситуации се откриха пред Азар и Фабрегас, но нулевото равенство се запази и шампионите изгубиха две точки.

Челси остава трети с 39 т., на 13 от водача Манчестър Сити, който в момента има и мач по-малко. Евертън е на девето място с 26 т.