Рожденикът Ериксен попари Сити и доближи Тотнъм до върха

Кристиан Ериксен донесе дубъл за Тотнъм над Сити

Навръх рождения си ден Кристиан Ериксен донесе победата с 2:1 над Манчестър Сити на „Етихад” с гол седем минути преди края на двубоя.

Така, „шпорите” записаха дубъл над Сити след успеха с 4:1 на „Уайт Харт Лейн” по-рано през сезона.

Хари Кейн откри резултата за гостите от изключително спорна дузпа малко след почивката. След това „гражданите” се активизираха и изравниха чрез резервата Келечи Ихеаначо в средата на втората част.

Контраатака седем минути преди края обаче донесе победата за Тотнъм. Резервата Ерик Ламела изведе Ериксен сам срещу Джо Харт и датчанинът хладнокръвно пусна топката покрай стража на домакините, осигурявайки победата за Тотнъм.

След успеха тимът на Маурисио Почетино си върна втората позиция с 51 точки, на две от лидера Лестър и с равни с Арсенал, но Тотнъм има по-добра голова разлика. Манчестър Сити остава на четвъртата позиция с 47.