Арсенал едвам измъкна точка срещу последния

Давид Луис тъкмо е направил дузпата, от която Уотфорд изравни Снимка: Getty Images
Давид Луис тъкмо е направил дузпата, от която Уотфорд изравни

В луд мач от Висшата лига Арсенал завърши 2:2 като гост на последния в класирането Уотфорд.

На "Викъридж Роуд" "артилеристите" дръпнаха преди почивката с два гола на Пиер-Емерик Обамеянг, но изиграха безумно второ полувреме, допуснаха изравняване и едвам спасиха точката от мача.

В началото домакините започнаха по-активно и създадоха две положения, но първият гол беше в тяхната врата.

В 21-ата минута при бърза контраатака Сеад Колашинац изведе Пиер-Емерик Обамеянг, който беше точен за 1:0. В началото на атаката обаче останаха съмнения за нарушение срещу играч на Уотфорд в центъра.

В 32-ата минута при отлична атака отдясно Мейтланд-Найлс центрира по земя и Обамеянг на празна врата вкара втория си гол - 2:0 за Арсенал.

Точно преди почивката мачът внезапно се изнерви и се стигна до спречкване между куп футболисти на тъчлинията.

В 53-ата минута, при поредна грешка на гостите при изнасянето на топката, Уотфорд върна един гол.

Сократис беше в пеналта, когато сгреши един пас към Гендузи, топката стигна до Том Клевърли и той директно се разписа за 1:2.

В 79-ата минута Роберто Перейра навлезе в наказателното поле на Арсенал и беше фаулиран от Давид Луис.

От отсъдената дузпа самият Перейра прати Лено в другия ъгъл и изравни за 2:2.

Малко по-късно Жерар Деулофеу можеше да изведе домакините напред, но сантиметри не му достигнаха.

До края Уотфорд натискаше сериозно и изпусна още положения.

В класирането Арсенал е на седмо място с 8 т., колкото има и Челси. Уотфорд остава последен с 2 т. и все още без победа.