Геният на Марез прати Алжир на финал след гол в последната секунда

Големият герой за алжирците бе звездата на тима Рияд Марез, който отбеляза победния гол в 5-ата минута на добавеното време на двубоя.

Алжир - Сенегал е финалът в турнира за Купата на африканските нации. "Пустинните лисици" изковаха трудна победа с 2:1 над Нигерия в сблъсъка между двата тима от 1/2-финала.

Големият герой за алжирците бе звездата на тима Рияд Марез, който отбеляза победния гол в 5-ата минута на добавеното време на двубоя. Преди това Уилям Трост-Еконг си отбеляза автогол в 40-ата минута и даде преднина на "пустинните лисици", а "суперорлите" изравниха с попадение на Одион Игало от дузпа в 73-тата минута.

Марез заложи топката за пряк свободен удар малко пред дъгата на наказателното поле, леко вляво на вратаря - идеална позиция за левачката му. Стреля остро в ъгъла и 2:1. Веднага след това прозвуча и последният сигнал на полуфинала, а се чакаха вече продължения.

Алжир е на първи финал от 29 години, когато победи за титлата именно нигерийците. Това е и единствената титла на "пустинните лисици" на континента.