Давид Силва приближи Сити на две победи от титлата

Двата гола на Силва бяха достатъчни, за да продължи победният път на Сити Снимка: Getty Images
Двата гола на Силва бяха достатъчни, за да продължи победният път на Сити

Манчестър Сити постигна 26-ата си победа от 30 мача в Премиършип този сезон.

Играчите на Пеп Гуардиола надвиха Стоук Сити с 2:0 като гости и продължават да вървят безпроблемно към титлата този сезон.

Тази вечер двата гола отбеляза Давид Силва и те паднаха след прекрасни комбинации, типични за "гражданите" през целия сезон. В 10-ата минута Габриел Жезус пусна в коридор към Стърлинг по фланга, последва ниско центриране и Силва засече с левия крак за 1:0.

В 50-ата минута Стърлинг много добре се пребори за топката, Габриел Жезус я пое и изведе Силва, който завърши елегантно за 2:0.

Така Манчестър Сити отново дръпна с 16 точки на втория в класирането Манчестър Юнайтед. При оставащи 8 мача до края, Сити трябва да победи първо Евертън, а после и "червените дяволи" в следващите два кръга, за да стане шампион и на теория.

Това ще бъде трета титла в историята на клуба.