Рома завзе Рим, Наполи - "Сан Сиро"

Вратарят герой Пепе Рейна се поздравява с треньора на Наполи Рафаел Бенитес. Двамата испанци са в основата на силния старт на сезона за неаполитанците.

Рома е господар на Рим, след като отмъсти на Лацио в лудо дерби.

"Жълто-червените" сразиха съперника с 2:0, а традиционно мачът бе най-вече емоция и зрелище.

Агитката на Лацио иронизира врага в началото - Северната трибуна се напълни по-късно от първия съдийски сигнал, а транспарант обиди романистите: "Не сте ни интересни".

На друг пишеше: "След 26 май се изисква много кураж да си отваряте устите."

Да - 26 май. тогава Лацио би Рома на финала за Купата на Италия с 1:0  в мач, чакан в града като №1 в историята.

Сега Рома си върна и за това унижение, и за общо петте поредни дербита, в които нямаше победа.

Първото полувреме бе повече на нерви, дрязги по терена и напрежение по трибуните с обичайните петарди и факли.

След почивката Рома натисна, а катализатор на атакуващия стил на домакините стана резервата Адем Ляич.

Сърбинът развинти защитата на Лацио и създаде куп опасности.

Но първият гол вкара левият защитник Федерико Балдзарети, който засече центриране на Франческо Тоти и откри.

Пак в духа на това лудо дерби, играта бе спряна за около 3 минути, за да иде голмайстора пред трибуната със своите ултраси, да обиколи по цялата дъга зад вратата на покорения съперник, да се разстели мъглата от факлите и димките...

В добавеното време Ляич вкара за 2:0 от дузпа и Рим тази вечер е боядисан в жълто и червено. Рома има пълен актив от 12 точки и само един допуснат гол за 4 кръга.

В късното неделно дерби Наполи изненада Милан като гост на "Сан Сиро" с 2:1 и сподели върха с Рома - само двата тима са с пълен актив.

Бритос и Гонзало Игуаин дадоха комфортна преднина на неаполитанците на Рафа Бенитес, преди да се разиграе Марио Балотели.

Тъмнокожият ас пробва поне 5 опасни шута, спасени невероятно от Пепе Рейна, вратарят на гостите.

Балотели изпусна и дузпа, пак спасена от испанеца. Това е първи пропуск от наказателен удар след 26 ог 26  вкарани за Супер Марио.

В края все пак нападателят се разписа след страхотен фалцов удар в ъгъла - 1:2.

В другия най-интересен мач от кръга Интер записа рекорд - 7:0 като гост на новака Сасуоло е най-голямата победа навън на гранда от Милано в неговата история за първенство.