Милан продължава с провалите, Гатузо на дузпата

Гатузо не спря да вика по играчите, но това не помогна особено Снимка: Getty Images
Гатузо не спря да вика по играчите, но това не помогна особено

Втора поредна загуба на Милан в Серия "А" - след 0:3 срещу Верона преди седмица, този път "росонерите" паднаха с 0:2 от Аталанта на своя "Сан Сиро".

Милан изигра пореден трагичен мач и показа чуплива защита и безидейна атака, а гостите заслужено взеха своето. В 13-ата минута Бонавентура вкара, но голът правилно беше отменен след консултация с видеоповторение заради игра с ръка на Патрик Кутроне.

В 32-ата минута бившият играч на Милан Брайън Кристанте откри резултата след центриране от пряк свободен удар и грешка на вратаря Донарума, който беше мощно освиркван през целия мач от тифозите на "росонерите".

Опитите на Милан да изравни бяха безплодни, а в 71-ата минута резервата Йосип Иличич завърши перфектна контраатака на Аталанта и засече центрирането отляво за 2:0.

След загубата Милан се свлече до 11-ото място в класирането с 24 т., а под ръководството на Дженаро Гатузо отборът взе само 4 т. от 4 мача и бъдещето на треньора още отсега е под сериозна въпросителна.