Супер Роналдо сам обърна Емполи

Кристиано спаси Ювентус от първа загуба Снимка: Getty Images
Кристиано спаси Ювентус от първа загуба

С два гола на Кристиано Роналдо през второто полувреме Ювентус обърна Емполи като гост от 0:1 до 2:1.

Домакините откриха резултата в 28-ата минута чрез Франческо Капуто, но през втората част дойде времето на Роналдо.

Кристиано изравни в 54-тата след точно изпълнена дузпа, отсъдена за нарушение срещу Пауло Дибала, а в 70-ата оформи обрата и крайното 2:1 за Юве с изключителна бомба от около 20 метра в горния десен ъгъл на Проведел.

Това бяха голове шест и седем за Роналдо в Калчото, откакто облече фланелката на „старата госпожа“.

Така „бианконерите“ продължават без загуба от началото на сезона в Серия А, като имат девет победи и едно равенство.

Юве е лидер в класирането с 28 точки, на седем пред втория Наполи, който е и с мач по-малко. Емполи остава в зоната на изпадащите с едва шест.