Наполи взе точка от Рома в последната минута

Мертенс влезе след почивката и донесе равенството

В последната минута на редовното време Наполи се спаси от загуба от Рома в дербито на днешния ден от Серия "А".

Срещата в Неапол завърши 1:1 с изравнителен гол на Дрис Мертенс в края, след като "вълците" водеха почти цял мач.

Началният натиск на Наполи не даде резултат и Рома откри в 14-ата минута чрез Стефан Ел Шараауи след недоразумение в защитата на домакините.

Наполи тръгна да връща гола, но не успяваше, а при една от малкото атаки на Рома Един Джеко беше близо до попадение, но защитник изчисти пред голлинията.

През втората част усилията на Наполи да изравни продължаваха да не носят успех, въпреки че положения не липсваха. Робин Олсен беше на мястото си, гредата също му помогна, а на два пъти попадения на резервата Дрис Мертенс бяха отменяни заради засади.

В последната 90-а минута при поредната атака на Наполи Инсиние центрира от аутлинията, Кайехон опита да стреля, но всъщност отклони топката за Мертенс, който отблизо разстреля Олсен за 1:1.

Така белгиецът все пак донесе попадение и точка на своите, те обаче вече са на 6 т. от лидера в класирането Ювентус. Рома е на осмо място с 15 т.