Уулвс шокира Сити с гол с ръка

Уулвс взе точка от шампионите Снимка: Getty Images
Уулвс взе точка от шампионите

Уулвърхемптън спря устрема на шампиона в Манчестър Сити и взе точка, след като стигна до равенство 1:1 у дома.

Хиксът обаче ще се запомни с гола с ръка на „вълците“ и с претенциите за дузпа на гостите, които на два пъти не получиха 11-метров наказателен удар.

Първото полувреме завърши без голове, като най-голяма заслуга за това имаше вратарят на домакините Руи Патрисио, който извади много коварен удар на Рахийм Стърлинг, който влизаше в горния ъгъл на вратата.

Изненадващо, Уулвс поведе след почивката. В 57-ата минута Вили Боли даде аванс на „вълците“, засичайки центриране на Жоао Моутиньо, но повторенията показаха, че бранителят е вкарал топката с ръка, което остана незабелязано от съдиите.

В ответната атака Сити имаше претенции за дузпа след съприкосновение на Давид Силва с Рубен Невеш в наказателното поле, но Мартин Аткинсън остана безмълвен.

Все пак, тимът на Пеп Гуардиола изравни в 69-ата. Гюндоган центрира от фаул в близост до наказателното поле, Аймерик Лапорт засече с глава и с брутална сила разстреля Патрисио.

След това и Серхио Агуеро имаше претенции за дузпа, а резервата Габриел Жезус не успя да вкара втори гол, след като отблизо прати топката с глава право в краката на стража на Уулвс.

В последната 95-а минута Серхио Агуеро имаше малшанса да удари напречната греда след удар от пряк свободен удар и така резултатът остана непроменен.

След равенството, Сити има седем точки след три кръга, докато за Уулвърхемптън това е втора точка от началото на сезона.