Резултатите днес: Респектиращи победи за Англия и Колумбия

Англия размаза аутсайдера Панама и се класира на 1/8-финал, но големите тестове тепърва предстоят Снимка: Getty Images

В днешния ден на Мондиал 2018 Англия постигна най-изразителната си победа на световни първенства и съсипа Панама с 6:1.

"Трите лъва" можеха да вкарат и още голове на аутсайдера, който показа, че няма място на голямо първенство, но и този резултат им стигна да излязат пред Белгия в група G - макар и само заради показателя "получени картони".

Хеттрик на Хари Кейн благодарение на две дузпи и един рикошет го изстреля начело в подреждането при голмайсторите с 5 попадения дотук - с едно повече от Кристиано Роналдо (Португалия) и Ромелу Лукаку (Белгия).

Така сблъсъкът Англия-Белгия в последния кръг от груповата фаза ще реши първото място и ще е двубой между двама от най-резултатните нападатели на първенството дотук.

В последната група H едно нещо се изясни: Полша отпада. Поляците отново бяха трагични и записаха втора загуба, този път 0:3 от Колумбия, с която приключват и шансовете им за 1/8-финал.

Колумбийците обаче се върнаха в играта, а бойкото равенство 2:2 между Япония и Сенегал остави развръзката за последния кръг. Тогава Колумбия се изправя срещу Сенегал и ще търси задължителна победа (може да се класира и при равен, но само ако Полша победи Япония), докато на африканците им стига точка, за да продължат напред.

Ето всички резултати от днес:

15:00 Англия - Панама 6:1

8' 1:0, Джон Стоунс

22' 2:0, Хари Кейн (дузпа)

36' 3:0, Джеси Лингард

40' 4:0, Джон Стоунс

45' 5:0, Хари Кейн (дузпа)

62' 6:0, Хари Кейн

78' 6:1, Фелипе Балой

18:00 Япония - Сенегал

11' 0:1, Садио Мане

34' 1:1, Такаши Инуи

71' 1:2, Муса Ваге

78'' 2:2, Кейсуки Хонда

21:00 Полша - Колумбия 0:3

40' 0:1, Йери Мина

70' 0:2, Радамел Фалкао

75' 0:3, Хуан Куадрадо