Барселона преодоля каталунските съседи и запази аванса пред Атлетико

Печелившата комбинация между Меси и Алба отново проработи Снимка: Getty Images
Печелившата комбинация между Меси и Алба отново проработи

Барселона победи Жирона с 2:0 като гост в мач от 21-ия кръг на Ла Лига и запази аванса си от 5 т. на върха в класирането.

Домакините създадоха трудности на шампиона, но не успяха да поднесат изненада, след като почти цяло второ полувреме играха с 10 души.

Барса отбеляза още при първото си положение. Лошо избита топка в наказателното поле попадна на левия крак на Нелсон Семедо, който с плътен удар вкара за 1:0.

Мачът обаче не стана лесен за гостите, въпреки ранния гол. Малко по-късно Коутиньо пропусна да удвои, но Жирона също атакуваше и към края на полувремето Тер Щеген спаси с крак изстрел на Кристиан Стуани, а после Пике изби добавката от голлинията.

В 51-ата минута Бернардо Еспиноса от домакините получи пресилен втори жълт картон за влизане срещу Луис Суарес и Жирона трябваше да доиграе с 10 души.

Интригата приключи в 69-ата минута, когато Жорди Алба се измъкна от засадата и подаде на Лео Меси, аржентинецът беше съвсем сам и нямаше проблем да прехвърли вратаря за 2:0.

Барселона събра 49 т. на върха в класирането, а единственият преследвач Атлетико има 44 след победата си с 2:0 над Хетафе вчера. В подреждането следват Севиля и Реал Мадрид с по 36 т.