Рома триумфира в дербито на Рим

Пелегрини се появи в игра заради контузията на Пасторе, но няколко минути по-късно се превърна в златна резерва Снимка: Getty Images

Рома спечели голямото дерби на Рим срещу Лацио и удари градския съперник с 3:1 на "Олимпико".

Така играчите на Еузебио Ди Франческо показаха, че излизат от кризата, налегнала ги в началото на сезона, и успяха да прекратят серията на съперника от четири поредни победи.

Основните голмайстори на двата тима Един Джеко и Чиро Имобиле имаха по едно добро положение през първата част, но двамата вратари се справиха добре с ударите им.

В 37-ата минута Хавиер Пасторе се контузи и Рома направи принудителна смяна, за да вкара в игра Лоренцо Пелегрини. Няколко минути по-късно, в самия край на полувремето, Пелегрини откри резултата с пета, след като защитата на Лацио не успя да се справи с една дълга топка в наказателното си поле.

В 67-ата минута Лацио стигна до изравняване чрез Чиро Имобиле, който се възползва от грешка на Фасио и с удар по земя направи 1:1.

Само 4 минути по-късно "вълците" отново излязоха напред след марково изпълнение на Александър Коларов от пряк свободен удар - 2:1.

В 86-ата минута Федерико Фасио реши всичко с точен изстрел с глава за 3:1.

След поражението Лацио остава в 12 т. на 4-ото място в класирането, а Рома се доближи на една позиция по-назад с 11 т.