Тотнъм отказа Челси от топ 4 с обрат на "Стамфорд Бридж"

Този път Деле Али пое голмайсторските задължения в Тотнъм Снимка: Getty Images
Този път Деле Али пое голмайсторските задължения в Тотнъм

Тотнъм победи Челси с 3:1 на "Стамфорд Бридж" в лондонското дерби с огромна важност при борбата за топ 4 във Висшата лига.

С два гола на Деле Али след почивката, "шпорите" взеха много важни три точки срещу прекия си съперник за място в Шампионската лига и остават 4-и в класирането, вече на 8 т. над Челси, който е пети.

Скоро възстановилият се от травма голмайстор Хари Кейн беше резерва за Тотнъм и влезе едва в 74-ата минута, но тимът се справи и без него.

Челси разчиташе предимно на контраатаки и при една такава в 30-ата минута успя да поведе. Виктор Моузес получи твърде много пространство отдясно и центрира, Уго Лорис излезе лошо и не успя да играе с топката, а Алваро Мората насочи с глава в опразнената врата - 1:0.

В самия край на полувремето Тотнъм изравни и отведе мача в друга посока.

Моузес сгреши един пас на десния тъч, Кристиан Ериксен напредна и стреля отдалеч, а Кабайеро не реагира добре и остави топката да влезе във вратата му - 1:1.

След почивката атаките на Тотнъм ставаха все по-опасни. В 62-ата минута Деле Али получи дълга топка през центъра от Дайър, овладя много добре и мигновено стреля за 2:1. 4 минути по-късно отново Али беше в прегръдките на съотборниците си.

При бърза атака на Хюн-Мин Сон отдясно се стигна до разбъркване, при което Али реагира най-добре и отбеляза с левия крак за 3:1.

Челси не намери начин да отговори до края на мача и е все по-вероятно да не успее да се класира за Шампионската лига през следващия сезон.