Реал мина и през Селта и докосва титлата

Футболистите на Реал се радват след третия гол срещу Селта Снимка: Getty Images
Футболистите на Реал се радват след третия гол срещу Селта

Реал Мадрид отнесе Селта с 4:1 като гост в отложен мач от 21-ия кръг на Ла Лига.

Така "Белия балет" излезе с три точки преднина на върха в класирането пред Барселона кръг преди края на първенството. Равенство в гостуването на Малага в последния кръг ще е достатъчно на Реал, за да ликува с титлата на Испания.

Тази вечер отборът на Зинедин Зидан не остави съмнения в превъзходството си и след 10 минути игра Иско подаде на Кристиано Роналдо, който от воле откри резултата.

В началото на второто полувреме Роналдо вкара втори гол след контраатака и нова асистенция на Иско. В 62-ата минута и съдията се намеси, като изгони Яго Аспас от Селта за втори жълт картон за симулация, макар че Рамос наистина го беше фаулирал.

После реферът спести дузпа за Реал, а Селта успя да се върне в мача. В 69-ата минута след грешка на Иско Джон Гуидети намали на 1:2.

Още в следващата минута обаче Бензема направи 3:1, а две минути преди края Тони Кроос се възползва от подаване на французина и довърши Селта за крайното 4:1.