Берое с 0:0 в Дания, останахме без отбор в евротурнирите

Берое също напусна евротурнирите.

Брьондби и Берое завършиха 0:0 в срещата реванш от втория квалификационен кръг на турнира по футбол Лига Европа.

Така отборът се класира за третия квалификационен кръг на турнира благодарение на победата си с 1:0 миналия четвъртък в Стара Загора.

Берое приключи участието си в турнира Лига Европа и с това приключи и българското участие в тазгодишните европейски клубни турнири.

Първото полувреме завърши без голове, което бе и логично с оглед на показаното на терена. Двата отбора се надиграваха предимно тактически, а домакините бяха и доста твърди в двубоите и главният съдия Никола Ренвил от Франция показа три жълти картона на играчи на Брьондби.

Берое имаше най-доброто си положение в 33-та минута, когато Жуниор Мапуку бе изведен много добре от Игор Джоман, но вратарят на датчаните Лукаш Храдецки следеше ситуацията, излезе и с глава изчисти топката.

В 39-та минута Георги Божилов стреля силно с левия крак от дистанция, но Лукаш Храдецки улови спокойно топката с две ръце.

Домакините, бурно подкрепяни през цялото време от трибуните, отправиха първия си точен удар във вратата едва в 44-та минута - Теему Пуки стреля от границата на наказателното поле, но Благой Макенджиев улови топката без проблеми.

През второто полувреме отборът на Берое на няколко пъти пропусна да изравни резултата и да доведе мача най-малкото до продължения. В 66-та и в 67-та минута новопривлеченият нападател на беройци Спас Делев на два пъти стреля след образцови контраатаки, но и в двата случая Лукаш Храдецки спасяваше.

В 78-та минута капитанът на старозагорци Иво Иванов с чудесен дълъг пас намери Елиаш абсолютно непокрит отдясно.

Бразилецът догони топката до аутлинията и с прострелно подаване я сервира на Спас Делев във вратарското поле, но Делев не засече както трябва и я изстреля високо над напречната греда.

А в 80-та минута Берое отново бе близко до гола - Спас Делев центрира остро от пряк свободен удар, отсъден близо до тъчлинията отдясно. Иво Иванов бе оставен да стреля с глава от около 8-9 метра, но топката премина покрай десния стълб.

Така в крайна сметка последният съдийски сигнал на французина Никола Ренвил прозвуча при резултат 0:0, който класира Брьондби за следващата фаза, а Берое приключи участието си в турнира.