Луд мач с шест гола! Юнайтед направи обрат, но изпусна победата в 90-ата минута

Драма в края лиши Юнайтед от победата Снимка: Getty Images
Драма в края лиши Юнайтед от победата

Манчестър Юнайтед направи знаменит обрат от 0:2 до 3:2 като гост на Шефийлд Юнайтед, но не успя да задържи аванса си до края и в 90-ата минута допусна изравнително попадение.

Първото полувреме мина изцяло под влиянието на домакините и благодарение на спасяванията на Давид де Хеа, Юнайтед се прибра на почивката само с гол пасив, паднал след кошмарна грешка на Фил Джоунс и отбелязан от Джон Флек.

В 52-рата минута Мусе проби за втори път вратата на Юнайтед и изглеждаше, че няма път назад за гостите.

Играчите на Оле Гунар Солскяер губеха единоборствата, закъсняваха и играеха без настроение, но мениджърът направи точните промени и нещата се промениха.

Норвежецът извади Джоунс на почивката и пусна в игра Джеси Лингард, който раздвижи нещата на терена. Първото попадение за Юнайтед падна в 72-рата минута след страхотен удар от ждроп на Брендън Уилямс.

Пет по-късно току-що появилият се на терена на мястото на Андреас Перейра Мейсън Грийнууд изравни след прекрасно центриране на Маркъс Рашфорд. В 79-ата и самият Рашфорд успя да се разпише след подаване на Уилямс и Юнайтед осъществи пълен обрат.

Тогава обаче Солскяер реши да пази резултата, извади Антони Марсиал и пусна Аксел Туанзебе. Това, като че ли, наруши баланса в линиите, Юнайтед отстъпи инициативата и плати скъпо.

Шефийлд наложи натиск в края и стигна до изравнително попадение в последните секунди на редовното време. Оливър Макбърни бе оставен непокрит в наказателното поле, успя да овладее топката и фронтално срещу вратата да преодолее Де Хеа, поставяйки черешката на тортата и оформяйки този шестголов спектакъл.

Равенството не помага особено и на двата отбора. Шефийлд е с 18 точки на шестата позиция, докато Юнайтед е с една по-малко на деветата.