"Фърги тайм" спаси Оле от първа загуба, голям провал за Сити

Ашли Барнс и Крис Ууд вкараха головете за Бърнли, но те не стигнаха за победа Снимка: Getty Images
Ашли Барнс и Крис Ууд вкараха головете за Бърнли, но те не стигнаха за победа

Манчестър Юнайтед се спаси по инфарктен начин от първа загуба под ръководството на Оле Гунар Солскяер.

"Червените дяволи" се добраха до 2:2 с Бърнли на "Олд Трафорд", макар че минути преди края изоставаха с 0:2. Това сложи край на победната серия на норвежкия мениджър от 8 поредни победи във всички турнири.

Промените в титулярния състав на Солскяер се отразиха и през първата част "червените дяволи" не отправиха нито един точен удар към Том Хийтън.

В 51-ата минута груба грешка на Юнайтед позволи на Бърнли да поведе. Андреас Перейра изгуби пред наказателното си поле, гостите веднага се възползваха и Ашли Барнс завърши с неспасяем шут за 1:0.

В следващите минути Юнайтед изглеждаше безсилен да промени развоя и играчите на домакините видимо се изнервиха.

В 81-ата минута Крис Ууд покачи на 2:0 с глава при тънка ситуация за засада.

6 минути по-късно Лингард беше издърпан и съборен в пеналта, а реферът отсъди дузпа за Юнайтед. Пол Погба намали на 1:2 от бялата точка и домакините се хвърлиха на щурм, за да вземат поне точка.

В 92-ата минута Алексис Санчес стреля с глава, Хийтън спаси, но при добавката Виктор Линдельоф донесе точката на отбора си.

По същото време Манчестър Сити рухна срещу Нюкасъл, допусна пълен обрат и загуби с 1:2 гостуването си на "свраките".

Шампионите поведоха с гол от съблекалнята на Серхио Агуеро, който се разписа на празна врата. После Сити направи ред пропуски и не успя да затвори мача с втори гол, а в 66-ата минута Саломон Рондон изравни за Нюкасъл с глава отблизо.

В 80-ата минута грешка на Фернандиньо доведе до дузпа за Нюкасъл, която Мат Ричи превърна в гол за победното 2:1.

Арсенал не допусна грешка и спечели с 2:1 срещу Кардиф у дома.

Мачът започна с минута мълчание заради изчезналия нов нападател на гостите Емилиано Сала, а на трибуните се забелязваха аржентински знамена.

Още в началото Арсенал имаше положение чрез Александър Лаказет, но след това Кардиф показа, че умее да контраатакува.

В 66-ата минута "топчиите" откриха чрез Пиер-Емерик Обамеянг. Габонецът се разписа от дузпа за нарушение срещу Колашинац.

В 83-ата Лаказет вкара за 2:0 с шут по диагонала, а силите на гостите стигнаха да намалят резултата в добавеното време чрез Мендес-Лейндж.

В класирането Ливърпул продължава да води с 4 т. на Сити на върха и утре може да поведе със 7, ако победи Лестър.

Арсенал остава пети след победата си, но се изравни по точки (47) с четвъртия Челси, докато Манчестър Юнайтед е на шестата позиция с два пункта по-малко.