Тотнъм се провали с дузпи за Купата на Англия, Агуеро класира Сити

Тотнъм на Моуриньо разочарова още веднъж Снимка: Getty Images
Тотнъм на Моуриньо разочарова още веднъж

Тотнъм записа провал и отпадна от Купата на Англия на 1/8-финал от Норич след изпълнение на дузпи.

На своя "Тотнъм Хотспър Стейдиъм", "шпорите" стигнаха само до 1:1 в редовното време и в продълженията срещу последния в класирането на Висшата лига, а после направиха цели три пропуска от бялата точка и се сбогуваха с най-реалния си шанс за трофей този сезон.

Ян Вертонген откри за Тотнъм още в 13-ата минута с глава след центриране от фаул.

Спърс обаче не успяха да решат мача с ново попадение и в 78-ата минута бяха наказани след вратарска грешка. Ворм не успя да се справи с далечен удар на Маклийн и Дърмич направи добавка за 1:1.

Така се стигна до продължения, но в тях нови голове нямаше и всичко трябваше да се реши с дузпи.

Там първо Ерик Дайър вкара, после Ворм спаси още първото изпълнение от страна на Норич, но веднага след това Ерик Ламела стреля над гредата. Последваха точни изпълнения и за двата тима, но после Трой Парът и Жедсон Фернандеш последователно пропуснаха за Тотнъм след лоши изпълнения и така Норич продължи към 1/4-финалите.

По същото време Манчестър Сити победи Шефийлд Уензди с 1:0 като гост и продължи защитата на трофея.

Серхио Агуеро отбеляза победния гол в началото на второто полувреме, а "гражданите" щях да вкарат още, ако не беше вратарят на домакините Джоузеф Уайлдсмит.

Напред в надпреварата се класира и Лестър след успех с 1:0 над Бирмингам у дома. Единствения гол отбеляза Рикардо Перейра десетина минути преди края.