Диего Коста спаси Челси от загуба

Отново бразилецът с испански паспорт беше герой за Челси, но двата му гола стигнаха само за равенство срещу Суонзи

Суонзи спря победния рейд на Челси във Висшата лига под ръководството на Антонио Конте.

Лондончани стигнаха само до 2:2 при визитата си на "Либърти Стейдиъм" в един вълнуващ и оспорван мач. Герой за Челси отново беше Диего Коста, той откри резултата след 18 минути игра, след като топката му беше свалена от Оскар.

Челси доминираше в играта и донякъде нелогично Суонзи успя да обърне мача след почивката. Със зле премерен шпагат вратарят Тибо Куртоа препъна Гилфи Сигурдсон в наказателното поле и Андре Маринър не се поколеба да даде дузпа.

От 11-те метра самият Сигурдсон преодоля Куртоа за 1:1, а минутата беше 59-а. Само три минути по-късно Гари Кейхил беше изритан отзад и загуби топката от Лерой Фер пред собственото си наказателно поле. Маринър не отсъди фаул срещу защитника и Фер направи 2:1 въпреки протестите на Челси.

Гостите наложиха сериозен натиск до края и редуваха опасни положения пред Фабиански. Отново Диего Коста беше на мястото си в 81-ата минута, когато рикоширал шут на Иванович дойде удобно за странична ножица на нападателя и той акробатично направи 2:2.

Времето не стигна на Челси за пълен обрат и така те събраха 10 точки след първите четири кръга, което ги поставя на второ място в класирането. Първенецът Манчестър Сити остава единственият отбор във Висшата лига с пълен актив от 12 точки.