Два автогола донесоха успех на Арсенал

Жиру, Иуоби и Рамзи празнуват втория гол във вратата на Суонзи, който беше нещастен автогол от страна на Джак Корк Снимка: Getty Images

Арсенал не прости на Суонзи при гостуването си на "Либърти Стейдиъм" и победи с 4:0 в срещата от 21-вия кръг на Висшата лига.

Без да срещат особени трудности, "топчиите" надиграха домакините в дебюта на новия им мениджър Пол Клемънт. Интрига имаше единствено до първия гол в мача, а той падна в 37-ата минута и беше дело на Оливие Жиру, вкарал отблизо след изстрел на Йозил с глава и рикошет. Малко преди това Жиру получи контузия при сблъсък с противниковия вратар Фабиански, но все пак остана на терена до 60-ата минута.

Малко след като получи гол, Суонзи поиска дузпа за нарушение на Косчелни срещу Сунг Ки, но вместо това кореецът получи незаслужен жълт картон за симулация.

Десетина минути след началото на второто полувреме Арсенал вкара за втори път. Шут на Алекс Иуоби отдясно рикошира в Джак Корк и така прехвърли неспасяемо Фабиански за 2:0. Попадението беше записано като автогол на Корк.

В 67-ата минута Суонзи си отбелязаха още един автогол. Тогава Кайл Ноутън засече центриране на Иуоби в собствената си врата и направи 3:0 за "топчиите". Последния гол в срещата вкара Алексис Санчес в 73-ата минута, когато избита топка попадна точно на крака му и с удар от въздуха той фиксира крайното 4:0.

С победата Арсенал събра 44 т. и е трети в класирането, на точка зад втория Тотнъм и на 5 зад лидера Челси. Суонзи се срина до последно място в класирането с 15 т.