Нов провал за Аржентина. Меси пропусна дузпа, Чили отново е шампион!

След победата на домашната Копа миналата година, Чили спечели втората купа от турнира в историята си
Лионел Меси пропусна още първата дузпа за Аржентина
След поредния провал на финал Меси обяви край на международната си кариера
Алексис Санчес спечели „Златна топа” за най-добър футболист на турнира
Голмайстор на турнира стана Едуардо Варгас с шест попадения. Меси остана втори с пет
„Златна ръкавица” за Клаудио Браво
Браво се отчете със страхотни спасявания в игровото време, след което отрази и дузпата на Билия
Чили шампион!

Чили защити титлата си на Копа Америка, след като спечели юбилейното издание по случай 100-годишнината на турнира. Отборът на Пици спечели с 4:2 след изпълнение на дузпи, а редовното време и продълженията завършиха при 0:0.

Лионел Меси и Лукас Билия пропуснаха за „гаучосите” от бялата точка. Видал се провали на дузпите за Чили, но резервата Франсиско Силва вкара последната, с която донесе радост на чилийците за втора поредна година.

Това е трети финал в рамките на три години (и общо четвърти), който Меси и компания губят. Провалът явно дойде в повече на Бълхата, който след финала обяви, че ще сложи край на международната си кариера.

„Приключих с националния отбор. Това не е за мен след четири финала. Мисля, че решението е направено”, каза Меси.

Отборът на Аржентина имаше по-добрите положения в редовното време. Клаудио Браво направи няколко добри спасявания, а Гонсало Игуаин рано-рано изпусна положение сам срещу вратаря.

Двата тима останаха с човек по-малко на терена още през първата част. За само 28 минути Марсело Диаз си изкара два жълти картона, а две минути преди края на първото полувреме Маркос Рохо бе изгонен директно за брутално нарушение срещу Артуро Видал.

След като не успяха да си отбележат гол в редовното време и продълженията, финалът стигна до дузпи. Артуро Видал започна, но дузпата му бе спасена от Ромеро. Меси стреля първи за Аржентина, но прати топката над вратата.

Последваха пет точни удара от бялата точка. Лукас Билия се засили за четвъртата дузпа за Аржентина, но Браво отрази удара му. Резервата Силва свърши работата си с точен удар при решителния пети удар и донесе втора поредна титла от Копа Америка за Чили.

Чилийците обраха и индивидуалните награди на турнира. „Златна топа” за Алексис Санчес, който бе заменен в продълженията и не би дузпа. „Златна ръкавица” за Клаудио Браво, а голмайстор на турнира стана Едуардо Варгас с шест попадения. Меси остана втори с пет.

Аржентина пък се утеши с наградата за феърплей.