Лион спечели големия спектакъл във Франция в последната минута

Фекир вкара два гола за драматичната победа на Лион Снимка: Getty Images
Фекир вкара два гола за драматичната победа на Лион

В дербито на кръга във френската Лига 1 Лион победи инфарктно с 3:2 шампиона Монако с гол в последната минута.

Два от водещите отбори във Франция сътвориха очаквания спектакъл с обрати, пропуски и атакуващ футбол.

Мариано Диас откри за домакините от Лион в 11-ата минута, но само няколко минути по-късно Рони Лопес изравни. Героят за Лион, капитанът Набил Фекир, даде нова преднина на тима си в 23-ата минута, но тя отново не издържа дълго.

В 34-ата минута Адама Траоре изравни за 2:2, след което и двата отбора направиха редица пропуски.

Балде Кейта и Траоре можеха да дадат преднина на "монегаските", но Лион също изпусна много и общо на три пъти уцели гредите.

Победата за домакините дойде в 95-ата минута, когато Набил Фекир стреля от пряк свободен удар във вратарския ъгъл, Субашич не беше подготвен за такова изпълнение и пусна топката във вратата си за крайното 3:2.

Лион се изкачи на трето място в класирането с 16 т., Монако е на второ място с 19, а лидер е Пари Сен Жермен, който има 22 т. и играе своя мач от кръга утре срещу Дижон.