Вратарски геройства и две нули на Германия-Франция

Дербито в първия ден на новия турнир не предложи голове Снимка: Getty Images
Дербито в първия ден на новия турнир не предложи голове

Германия и Франция завършиха 0:0 в гвоздея от програмата на старта на Лигата на нациите.

Бундестимът и световните шампиони не предложиха очаквания спектакъл и не създадоха голям брой интересни положения, а двамата вратари спасиха всичко възможно, за да запазят двете нули на таблото.

На "Алианц Арена" в Мюнхен първото полувреме предложи предимно скука. Към края на частта две намеси на Мануел Нойер дадоха надежда, че мачът може да живне.

След почивката Нойер отново се прояви при изстрел на Гризман, а после дойдоха моментите на колегата му отсреща Алфонс Ареола, който отрази удари на Марко Ройс, Хумелс и Гинтер.

Към края изглежда и двата тима се примириха с равенството и така взеха първа точка в своята група 1 на зона А от Лигата на нациите.