Арсенал рухна на "Емирейтс" и отпадна от Купата на Лигата

Бертранд се радва след отбелязването на втория гол във вратата на Арсенал

С отбор, съставен от резервни футболисти, Арсенал загуби от Саутхемптън с 0:2 на 1/4-финал за Купата на Лигата и по този начин отпадна от турнира.

Мениджърът Арсен Венгер беше подменил почти изцяло състава за мача на "Емирейтс" - като Мохамед Елнени беше единственият, запазил мястото си от последния шампионатен двубой на "артилеристите".

Макар че владееха инициативата в мача, домакините бяха беззъби в атака и загубиха безславно. Още в 12-ата минута Саутхемптън откри след точен удар на Жорди Класи. В 38-ата минута Бертранд се възползва от центриране на Буфал и след като овладя топката, стреля в ъгъла за 2:0.

Най-доброто положение за Арсенал пропусна Алекс Окслейд-Чембърлейн в 78-ата минута, а гостите имаха още няколко чисти ситуации за отбелязване на трети гол.

Така Саутхемптън се класира на полуфинал за Купата на Лигата, където ще бъде домакин на Ливърпул.