Нюкасъл сензационно превзе "Тотнъм Хотспър Стейдиъм"

Жоелинтон донесе победата на Нюкасъл Снимка: Getty Images
Жоелинтон донесе победата на Нюкасъл

Нюкасъл шокира Тотнъм като гост с победа с 1:0 в третия кръг на Висшата лига и така взе първи точки в този шампионат, както и първи успех под ръководството на Стив Брус.

Жоелинтон отбеляза победния гол за "свраките" на "Тотнъм Хотспър Стейдиъм" в 27-ата минута, а домакините така и не успяха да върнат попадението, въпреки постоянния натиск.

В 78-ата минута Хари Кейн беше препънат в наказателното поле на Нюкасъл, ситуацията беше разгледана и с ВАР, но дузпа не беше отсъдена. Малко по-късно Лукас Моура не уцели вратата след центриране отдясно и така Тотнъм записа първо поражение за този сезон във Висшата лига.