Невероятен Донарума не стигна на Милан в дербито с Юве

Изглеждаше, че героичните изяви на Донарума ще донесат точка на Милан, но дузпата в края осигури 31-ва поредна домакинска победа на Юве в Серия А Снимка: Getty Images

Ювентус спечели драматично с 2:1 дербито на кръга в Серия А срещу Милан.

На своя "Ювентус Стейдиъм" домакините надиграха напълно своя съперник, но до самия край изглеждаше, че страхотните намеси на вратаря Джанлуиджи Донарума ще им отнемат победата. Дузпа дълбоко в добавеното време обаче позволи на Юве да продължи рекордната си серия от поредни домакински победи в Серия А, която вече наброява 31 мача.

Натискът на "бианконерите" започна от първите минути и тимът изпусна няколко добри положения преди да открие резултата след половин час игра. Дани Алвеш центрира в наказателното поле, където бранителят Бенатия се беше включил напред, измъкна се от засадата и отблизо разстреля Донарума за 1:0.

Изненадващо към края на полувремето Милан изравни с първото си сериозно положение до момента. В 43-ата минута Деулофеу изведе Карлос Бака и от чиста позиция колумбиецът преодоля Буфон за 1:1.

През втората част последва нов мощен натиск на Ювентус, а Донарума спаси удар на Пянич, по-късно и гредата помогна на "росонерите". Пропуски направиха още Пяца и Кедира, чийто удар също беше спасен от 18-годишния вратар на Милан.

Краят на мача вече наближаваше и Гонсало Игуаин също се отчете с пропуск след ножичен удар, който не намери вратата.

В 94-ата минута Донарума направи поредно спасяване след нов шут на Игуаин, но атаката продължи, а Лихщайнер центрира отдясно в наказателното поле и топката се удари в ръката на намиращия се на метър от него Де Шилио.

Съдията зад вратата не се смили заради малката дистанция между двамата футболисти и беше категоричен - дузпа за Ювентус. От 11-те метра Пауло Дибала стреля много силно и въпреки че Донарума хвана ъгъла му, този път беше безпомощен за крайното 2:1 за домакините.

В Серия А Ювентус вече има 70 точки на върха в класирането и води с 11 на втория Рома преди да се изиграят останалите мачове от кръга. Милан е на седмо място с 50 т.