Новата Испания на Луис Енрике надви Англия на "Уембли"

Родриго получи титулярно място в атаката на Испания и се отблагодари с гол и силна игра Снимка: Getty Images

Испания удари Англия с 2:1 на "Уембли" в първи мач за двете страни от турнира Лига на нациите.

Срещата беше дебют за новия селекционер на испанците Луис Енрике, който започна с престижен успех треньорската си кариера в националния отбор.

В началото съперниците бързо си размениха по един гол. В 11-ата минута Маркъс Рашфорд откри за домакините, завършвайки много добра контраатака на англичаните след асистенция на Люк Шоу отляво.

Само две минути по-късно пробив отдясно на Дани Карвахал завърши с изравнително попадение на Саул Нигес, който от наказателното поле преодоля Пикфорд за 1:1.

В 32-ата минута гостите осъществиха пълен обрат при статично положение. Оставеният сам Родриго засече центриране от фаул и изведе Испания напред - 2:1.

Три минути по-късно Англия отговори с удар с глава на Рашфорд, но Де Хеа направи страхотно спасяване. Второто полувреме започна с контузия на Люк Шоу, който напусна принудително, а темпото на игра спадна.

Испания контролираше мача чак до последните минути. В 82-ата минута Хари Кейн изведе Рашфорд, който стреля силно, но право в Де Хеа и вратарят спаси.

В 7-ата минута на добавеното време се стигна до най-спорния момент, когато испанският страж изпусна топката, леко подпрян от резервата Дани Уелбек. Уелбек се възползва и вкара кълбото в мрежата, но реферът отсъди нарушение срещу Де Хеа и не призна попадението.

Така "Ла фурия роха" взе първи три точки в своята група 4 на зона А, където е и съставът на Хърватия.