Победа за Ливърпул и в Англия

Ливърпул е все по-близо до това да свали Сити от трона и да седне на мястото му.

Световната титла, спечелена след 1:0 над Фламенго в Катар, даде повод на феновете на Ливърпул да празнуват. Но "червените" пистигнага и друга победа. Косвена. Манчестър Сити удари Лестър с 3:1 у дома в мач от 18-ия кръг и конкуренцията на Ливърпул за титлата става все по-малка.

Тимът на Юрген Клоп води с 11 точки на Сити и с 10 на Лестър, но има и мач по-малко от двата тима - отложения срещу Уест Хем в Лондон заради световния мондиал.

Сити заслужи успеха си на "Етихад", въпреки че той се случи след обрат. В 22-рата минута на мача гостите ликуваха, когато обичайният заподозрян - Джейми Варди, вкара своя гол №16 през сезона.

"Гражданите" имаха късмета да изравнят бързо, когато удар на Марез рикошира от Союнджу и не остави шансове на Шмайхел за 1:1.

Момчетата на Гуардиола направиха няколко пропуска, преди да стигна до заслужения обрат. Стърлинг бе спънат в наказателното поле, а Илкай Гюндоган реализира отсъдената дузпа.

През втората част събитията на терена не бяха много по-различни. Сити владееше изцяло играта, а Лестър атакуваше рядко, като дори не успя да нанесе точен удар.

Габриел Жезус пък реши всичко в 69-ата минута, когато Де Бройне развинти отбраната на Лестър и намери бразилеца, за когото не бе проблем да отбележи.