Профукана дузпа и домакинска загуба за Рома

Сапата отбеляза победния гол 10 минути преди края Снимка: Getty Images
Сапата отбеляза победния гол 10 минути преди края

Рома загуби с 0:1 от Сампдория на "Олимпико" и се отдалечи още повече от челните места в Серия "А".

Няколко дни след като двата тима изиграха отложения си мач помежду си и завършиха 1:1, те се срещнаха отново, но този път Сампдория заслужено победи.

Гостите направиха пропуски в началото на мача, докато в края на полувремето и Рома имаше своите шансове. В 40-ата минута "вълците" получиха дузпа, но Алесандро Флоренци я пропусна след намеса на вратаря Вивиано.

През втората част домакините изпуснаха още положения и бяха попарени в 80-ата минута, когато Дуван Сапата засече центриране от десния фланг и отблизо вкара единствения гол.

Рома остава на пета позиция в класирането, на 4 т. пред днешния си съперник и на 3 зад четвъртия Интер.