Дузпи пратиха Манчестър Сити на полуфинал, Уелбек класира Арсенал

Данило и останалите от Сити празнуват след изпуснатата от Марез дузпа Снимка: Getty Images
Данило и останалите от Сити празнуват след изпуснатата от Марез дузпа

Манчестър Сити отново трябваше да премине през дузпи, за да се класира напред за Купата на Лигата и отново издържа теста при наказателните удари.

Този път "гражданите" отстраниха Лестър при гостуването си на "Кинг Пауър" на 1/4-финал в турнира след 1:1 в редовното време и продълженията и 4:3 при дузпите.

Бернардо Силва откри резултата за Сити в 26-ата минута, а едва в 97-ата падна изравнителният гол, дело на резервата в този мач Джейми Варди. Нападателят се разписа от доста спорна дузпа за нарушение на Кайл Уокър срещу Демарай Грей.

В продълженията нови голове не паднаха и така се стигна до решителните наказателни удари, в които и двата отбора бяха безгрешни при първите няколко изпълнения. Само че звездите на Лестър Джейми Варди и Рияд Марез се провалиха един след друг от бялата точка и пратиха Сити на полуфинал. Първо Варди въобще не уцели вратата, а после ударът на Марез беше спасен от Клаудио Браво.

В миналия кръг Манчестър Сити отново се класира с дузпи, този път при нулево равенство в 120-те минути срещу Уулвърхемптън.

На полуфинал се класира и Арсенал, който спечели с 1:0 у дома лондонското дерби с Уест Хем.

Мачът не предложи много интересни моменти, а гола за победата вкара Дани Уелбел в 42-ата минута.