Ван Дайк стана герой за Ливърпул в дебюта си

Най-скъпият защитник в света направи мечтан дебют за Ливърпул с победен гол срещу градския съперник Снимка: Getty Images

Ливърпул победи градския съперник Евертън с 2:1 на "Анфийлд" и така го отстрани от турнира за ФА Къп.

Герой на мача стана новата покупка Върджил Ван Дайк, който в дебюта си за Ливърпул вкара победния гол 6 минути преди края на редовното време.

Ливърпул откри от дузпа през първата част. В 35-ата минута Адам Лалана беше задържан от Мейсън Холгейт и съдията посочи бялата точка, а Джеймс Милнър уверено стреля в центъра на вратата и реализира за 1:0.

Домакините обаче не се възползваха от възможностите да удвоят аванса си и в 67-ата минута Евертън изравни. Гилфи Сигурдсон завърши перфектна контраатака за 1:1.

Ливърпул вдигна темпото и в 84-ата минута реши всичко - Върджил Ван Дайк вкара с глава след корнер и прати отбора си в следващия кръг.