Пропускливата защита коства нова победа на Юнайтед

Трети мач без победа за Юнайтед Снимка: Getty Images
Трети мач без победа за Юнайтед

Манчестър Юнайтед загуби точки от печеливша позиция в трети пореден мач, като в този период тимът на Оле Гунар Солскяер допусна цели седем гола.

„Червените дяволи“ взеха само точка от домакинството си на Астън Вила след 1:1 на „Олд Трафорд“.

По подобие на последния кръг при равенството 3:3 срещу Шефийлд Юнайтед, домакините направиха обрат, но след това изпуснаха победата.

Джак Грийлиш откри резултата в 11-ата минута, а в края на полувремето Юнайтед изравни след нелеп автогол на вратаря Том Хийтън след удар на Маркъс Рашфорд, който рикошира в гредата, след което топката срещна Хийтън и влетя в мрежата му.

Виктор Линдельоф осъществи пълен обрат в 64-тата минута, но само две по-късно Тайрън Мингс оформи крайното 2:2.

Така Юнайтед няма победа в последните три мача, като през седмицата допусна обрат от 1:0 до 1:2 срещу Астана в Лига Европа.

Тимът на Оле Гунар Солскяер има 18 точки след 14 кръга на деветата позиция, докато Вила събра 15 на 15-ата.