Голямо шоу на Барса за 6:1 над Жирона

Меси направи две асистенции, с които стана футболистът с най-много голови пасове в историята на испанското първенство - общо 148. Това е пореден рекорд за него, който е и голмайстор номер 1 на Ла Лига   Снимка: Getty Images

Барселона съсипа с 6:1 гостуващия Жирона в мач от 25-ия кръг на Ла Лига.

Гостите откриха при първата си атака още в 3-ата минута чрез Порту, но само две минути по-късно Меси асистира на Луис Суарес, който изравни за 1:1.

В 30-ата минута самият Меси заобиколи няколко защитници и направи 2:1, а в 37-ата отново той изпълни пряк свободен удар по земя под стената и покачи на 3:1.

Минута преди края на полувремето Луис Суарес също се разписа повторно, а този път асистенцията беше на Коутиньо.

В 66-ата минута Коутиньо отбеляза петия гол за Барселона със страхотно изпълнение отдалеч, а в 76-ата минута Суарес оформи хеттрика си.

Така Барса продължава да е на върха в класирането без загуба и с 10 точки преднина пред втория Атлетико Мадрид, който обаче е и с мач по-малко.