Мексико обърна Нова Зеландия след голяма битка

Голяма радост обзе мексиканците след трудния обрат срещу Нова Зеландия Снимка: Getty Images
Голяма радост обзе мексиканците след трудния обрат срещу Нова Зеландия

Мексико надделя в тежката битка срещу Нова Зеландия с 2:1 в група "А" от Купата на конфедерациите.

Успехът доближава мексиканците до класиране в следващата фаза, а аутсайдерът Нова Зеландия става първият отпаднал от надпреварата отбор.

Треньорът на Мексико Хуан Карлос Осорио беше дал шанс предимно на резервни футболисти в мача и това можеше да му изиграе лоша шега, тъй като през първото полувреме новозеландците бяха по-добри. "Ацтеките" играеха небрежно в защита и бяха наказани три минути преди почивката, когато нападателят Крис Ууд се възползва от грешка на Араухо и завърши точно за 1:0 сам срещу Талавера.

През втората част Мексико се хвърли да обръща мача и в 54-ата минута Раул Хименес изравни след много добра атака и страховит шут - 1:1.

Обратът стана факт в 73-ата минута, когато Орибе Пералта се възползва от подаване на Акино от самата аутлиния и вкара в близкия ъгъл за 2:1.

В края двата отбора се сбиха след поредните груби влизания и съдията трябваше да използва системата за видеоповторения, за да раздаде нужните жълти картони. Многото нерви обаче не помогнаха на Нова Зеландия да измъкне нещо от срещата.

Така в група "А" на турнира Мексико е на първо място с 4 т., колкото има и Португалия. На мексиканците им е достатъчно равенство в последния кръг срещу домакина Русия, за да се класират на полуфинал.