Бака и Хамес класираха Колумбия, САЩ разби Коста Рика

Хамес Родригес се отчете с гол и асистенция за втория пореден успех на Колумбия на юбилейната Копа Америка

След като победи домакина САЩ с 2:0 на старта, Колумбия постигна нов успех на юбилейната Копа Америка – с 2:1 над Парагвай и си осигури излизането от групите.

Хамес Родригес се отчете с гол и асистенция. Първо – центрира от корнер, след което Карлос Бака засече топката с глава и в 12-ата минута Колумбия поведе.

В 30-ата, след неразбирателство в отбраната на Парагвай, топката стигна до Хамес, който с отсечен удар по диагонала направи резултата 2:0.

В добавеното време на първата част напречната греда спаси колумбийците след страхотно изпълнение на пряк свободен удар от Дарио Лескано.

През втората част Парагвай имаше няколко добри положения, но страхотни намеси на Давид Оспина задържаха аванса на Колумбия. Дори вратарят обаче нямаше какво да направи в 71-вата минута при един страхотен удар на Виктор Аяла от над 20 метра.

10 минути преди края на редовното време Парагвай остана с човек по-малко, след като Оскар Ромеро бе изгонен за втори жълт картон.

В другия мач от група A домакините от САЩ се реваншираха за загубата на старта и разгромиха Коста Рика с 4:0.

Клинт Демпси от дузпа (9`), Джърмейн Джоунс (37`), Боби Ууд (42`) и Греъм Зуси (87`) вкараха головете за американците.

След втория кръг от мачове в група A, Колумбия е лидер с две победи, САЩ има три точки на второто място, а Парагвай и Коста Рика са с по една. Последните мачове са САЩ – Парагвай и Колумбия – Коста Рика.