Бока удари Ривър в голеада на "Монументал"

Тевес изигра ключова роля в дербито.

Бока Хуниорс спечели аржентинското Суперкласико с Ривър Плейт, надигравайки големия си съперник с 4:2 на неговия стадион "Монументал". С две попадения за Бока се отчете Карлос Тевес.

Гостите изоставаха с 1:2 до 62-та минута, когато Тевес се възползва от грешка на младия вратар на Ривър Аугусто Батая, за да изравни резултата.

В 82-та минута бившият нападател на Манчестър Юнайтед и Ювентус направи обрата в мача пълен, след като бе точен с хубав удар в далечния ъгъл на вратата на Батая. Крайното 4:2 оформи влезлият като резерва Рикардо Сентурион в добавеното време.

Точни за домакините от Ривър бяха Себастиан Дриуси и Лукас Алараио в 35-та и 40-та минута. Резултатът в мача пък бе открит в 14-та минута от Валтер Боу, който завърши подаване на Тевес.

В класирането водач е тимът на Бока Хуниорс с 28 точки от 13 мача. На втора позиция е Естудиантес с 27 точки, колкото има и третият Сан Лоренсо.