Без Неймар, Мбапе и Кавани ПСЖ отново оглави Лига 1

Ди Мария откри резултата срещу Мец от дузпа Снимка: Getty Images
Ди Мария откри резултата срещу Мец от дузпа

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен победи Мец с 2:0 като гост в първи мач от четвъртия кръг на Лига 1 и поне временно застана на върха във френското първенство.

Анхел ди Мария от дузпа и Ерик Максим Чупо-Мотинг отбелязаха головете в отсъствието на всички най-големи звезди в атаката на парижани.

Килиан Мбапе и Единсон Кавани са контузени, а Неймар очаква трансфер, затова в атака играха Ди Мария, Чупо-Мотинг и Пабло Сарабия.

Аржентинецът откри резултата от дузпа в 11-ата минута, а малко преди почивката Чупо-Мотинг удвои.

Така ПСЖ се изкачи поне временно начело в класирането с 9 т. Толкова има и вторият Рен, но с по-лоша голова разлика.

Именно Рен победи парижани наскоро и засега се движи с пълен актив от точки, а в неделя може отново да излезе еднолично на върха, ако спечели домакинството на Ница.