Златан донесе първи трофей на Юнайтед за сезона

Първи трофей за Ибрахимович и Моуриньо в Юнайтед. Снимка: Getty Images
Първи трофей за Ибрахимович и Моуриньо в Юнайтед.
Първо по-сериозно изпитание за Жозе, въпреки че мачовете за Къмюнити Шийлд са по-скоро с приятелски характер. Снимка: getty.com
Ибра не блесна през първото полувреме, но шоуто тепърва предстоеше. Снимка: getty.com
Ибра не блесна през първото полувреме, но шоуто тепърва предстоеше.
Невероятна солова акция на Лингард разпиля защитата на противника. Снимка: getty.com
Невероятна солова акция на Лингард разпиля защитата на противника.
Варди се възползва по прекрасен начин от грешката на Фелайни. Снимка: getty.com
Варди се възползва по прекрасен начин от грешката на Фелайни.
Мачът се завърза благодарение на гола на Варди. Снимка: getty.com
Мачът се завърза благодарение на гола на Варди.
Ибрахимович обаче поведе съотборниците си към трофея. Снимка: getty.com
Ибрахимович обаче поведе съотборниците си към трофея.
Страхотно начало! Снимка: getty.com
Страхотно начало!

Манчестър Юнайтед спечели Къмюнити Шийлд, побеждавайки шампиона Лестър с 2:1. За „лисиците“ се разписа Джейми Варди, а успеха на „червените дяволи“ донесоха голове на Джеси Лингард и Златан Ибрахимович, който в края на двубоя материализира натиска, който тимът му оказа.

Първото опасно положение за „червените дяволи“ дойде след 10 минути игра, когато Марсиал пробив от ляво, но ударът му не намери рамките на вратата. Две минути по-късно Уейн Рууни опита да открие резултата, но не съумя.

В 19 минута Оказаки се оказа на върха на атаката на шампиона, но не можа да вкара гол. Двата тима продължиха да спазват строга тактическа дисциплина и затова трудно се стигаше до по-опасни положения. Темпото на срещата не бе никак високо и както се очакваше, двубоят приличаше много повече на приятелски, отколкото на такъв за трофей.

Уникален индивидуален пробив в 32-ата минута на Джеси Лингард, който мина като на парад през сърцето на отбраната на Лестър, а накрая с елегантен удар по земя матира Шмайхел, донесе преднина на „червените дяволи“.

До края на първата част борбата бе предимно в центъра на терена и вратарите на двата отбора не бяха притеснявани по никакъв начин.

Двубоят се завърза в 52-ата минута, когато след неразбирателство в отбраната на „червените дяволи“ Фелайни върна нескопосано и твърде леко топката към вратаря. Варди, който само това дебнеше, спринтира, заобиколи плонжиралия Де Хеа и отбеляза.

10 минути по-късно героят за Юнайтед трябваше да бъде принудително заменен, защото се контузи. Хуан Мата влезе на мястото на Лингард.

Постепенно играта стана по-отворена и далеч по-приятна за гледане. Положенията пред двамата вратари заваляха, но резултатът се запази – 1:1.

83-ата минута Златан Ибрахимович наказа „лисиците“, отбелязвайки гол с глава. Така шведът за пореден път доказа, че е истински лидер и може да поведе съотборниците си в трудни моменти.

След гола на шведа играчите на Раниери така и не успяха да отвърнат по някакъв начин, а и нямаха време.

За Лестър стартираха: Шмайхел, Симпсън, Морган, Хут, Фукс, Дринкуотър, Кинг, марез, Олбрайтън, Оказаки, Варди

Като титуляри за Юнайтед започнаха: Де Хеа, Байли, Блинд, Валенсия, Шоу, Фелайни, Карик, Лингард, Рууни, Марсиал, Ибрахимович