Шампионът Сити на колене в дома на новака Норич

Шампионът Сити на колене в дома на новака Норич Снимка: Getty Images

Новакът Норич шокира шампиона Манчестър Сити и записа победа с 3:2 на своя „Керъл Роуд“. Тимът на Пеп Гуардиола допусна огромни грешки в защита, което доведе до първата му загуба за сезона.

Кени Маклийн откри резултата в 18-ата минута, засичайки с глава центриране от корнер, а 10 по-късно бърза контраатака бе завършена от Тод Кантуел и след по-малко от половин час Сити вече губеше с 0:2.

„Гражданите“ осъществиха натиск в края на полувремето и успяха да върнат едно попадение. Точно в 45-ата минута Серхио Агуеро се промъкна между защитниците на Норич и с глава засече центриране на Бернардо Силва.

Домакините обаче започнаха по-добре и втората част и само пет минути след подновяването на играта отбелязаха трети гол. Николас Отаменди сбърка фатално и позволи топката да му бъде отнета от Гуендия, който я върна към Теему Пуки и нападателят отбеляза шестото си попадение от началото на сезона.

Сити търсеше головете, но така и не успяваше да пробие през центъра, където Норич бе струпал огромно количество играчи, и атакуваше предимно по фланговете. Наложи се влизането от пейката на Кевин де Бройне и Габриел Жезус, но и те не успяха да променят много ситуацията на терена.

Две минути преди края на редовното време Родри вкара за 2:3 с удар от около 20-ина метра, но това беше всичко, до което Сити успя да стигне – по-почетна победа при визитата си на новака Норич.

След нея „гражданите“ изостават вече на пет точки от лидера в класирането Ливърпул, докато тимът на Даниел Фарке събра шест точки и се изкачи до 12-ата позиция.