Голям Погба на "Стамфорд Бридж", Юнайтед детронира Челси

Погба продължава да играе най-добрия си футбол под ръководството на Оле Гунар Солскяер и завърши мача с гол и асистенция Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед отстрани Челси от ФА Къп с уверена победа с 2:0 на "Стамфорд Бридж" в дербито от 1/8-финалите в турнира.

С две попадения още през първото полувреме "червените дяволи" взеха солидна преднина и не я изпуснаха, а носителят на трофея Челси напуска Купата на Англия и регистрира пореден разочароващ резултат напоследък.

Юнайтед започна добре мача, но първата запомняща се ситуация беше пред вратата на Серхио Ромеро, който замени Давид де Хеа сред титулярите.

В 10-ата минута Давид Луис стреля от фаул, но Ромеро се справи с този удар, както и с добавката на Педро.

Челси изравни играта до 31-ата минута, когато "червените дяволи" направиха много добра атака, Пол Погба центрира отляво и Андер Ерера с глава разстреля Кепа за 1:0.

Точно преди почивката Юнайтед нанесе втори голям удар. Този път атаката се разви отдясно, където Рашфорд центрира и Погба също с глава покачи на 2:0.

В началото на втората част Неманя Матич трябваше да получи втори жълт картон за откровено нарушение срещу Канте, но съдията го пожали.

До края темпото спадна, а гостите успешно блокираха съперника, докато на Челси очевидно липсваха идеи и играчите на Маурицио Сари заслужено отпадат от надпреварата.