Реал мина безапелационно през Барса и е супершампион на Испания

Седмица след като вдигна Суперкупата на Европа с победа над Манчестър Юнайтед, Реал стана супершампион и на Испания Снимка: Getty Images

Реал Мадрид грабна Суперкупата на Испания с учудващо безпроблемна победа с 2:0 над вечния съперник Барселона на "Бернабеу".

"Кралете" спечелиха с 3:1 първия от двата сблъсъка за трофея на "Камп Ноу", а днес довършиха започнатото още през първото полувреме, докато каталунците изглеждаха беззъби и безпомощни в твърде голяма част от срещата.

Тимът на Зинедин Зидан направи силен старт на свой терен и поведе още в 4-ата минута. Марко Асенсио беше оставен да си нагласи топката на около 30 метра от вратата и да отправи изумителен шут, който Тер Щеген само изгледа как влиза в мрежата зад него - 1:0 за Реал.

Барселона опита да реагира бързо, но след кратък проблясък в играта на гостите, "Белия балет" отново пое контрола към средата на полувремето. В 33-ата минута чисто положение се откри пред Лукас Васкес, но той стреля в гредата.

Шест минути по-късно Марсело проби отляво и отправи ниска топка в наказателното поле. С прекрасно първо докосване Карим Бензема си освободи пространство пред погледа на Юмтити и отблизо разстреля Тер Щеген за 2:0.

След почивката Барселона се събуди, но на няколко пъти нямаше късмет да вкара поне почетен гол, докато домакините се задоволиха предимно с това да пазят изгодния резултат.

Лошите новини за Барса продължиха с контузия на Жерар Пике, който беше сменен предварително. В 53-ата минута Меси блесна с чудесен пробив, но изстрелът му срещна гредата.

Впоследствие Сержи Роберто и Луис Суарес не успяха да вкарат на Навас, а в 70-ата минута за втори път гредата помогна на Реал при добавка на уругваеца с глава.

В крайна сметка, с общ резултат 5:1 Реал спечели десета Суперкупа на Испания в историята си.

Барселона обаче все още е пред вечния враг с рекордните 12 суперкупи.