Обзор: Супернеделята на съдийските решения и червените картони

Феликс Цвайер прекъсна двубоя между Байер Леверкузен и Борусия Дортмунд за около 10 минути
Рома се възстанови от загубата с 0:2 от Реал в Шампионската лига с разгром срещу Палермо
Мануел Пелегрини излезе с децата срещу Челси, като преди това дори предупреди феновете на "гражданите" да не си купуват билети за този мач
Българското дерби между Лудогорец и Левски отново се оказа скандално откъм съдийски отсъждания, но този път по-добрият отбор на терена беше очевиден и заслужено спечели
Роналдо пък изпусна дузпа и Реал вече е аут и от борбата за титлата

Вчера станахме свидетели на истинска супернеделя във футболно отношение. Въпреки че Манчестър Сити буквално бойкотира сблъсъка си с Челси за ФА Къп, още по-интересни неща се случиха по други терени в Европа.

Като започнем от скандалните отсъждания на Никола Попов на дербито между Лудогорец и Левски (поне успя да се реваншира със смелото си решение да изгони Козмин Моци). Съдията в Разград всячески се опитваше да накъсва играта и да не позволява да се играе футбол, на какъвто на няколко пъти футболистите и на двата отбора показаха, че са способни.

Точно час след началото на дербито на „Лудогорец Арена“, нещо изключително необичайно се случи в Германия. Байер Леверкузен прие Борусия (Дортмунд), а в 64-тата минута Пиер-Емерик Обамеянг вкара победното попадение за „жълто-черните“ за успеха с 1:0.

Интересното се случи точно след гола на габонския национал. Треньорът на домакините Роджер Шмит протестираше, че фаулът, от който тръгна атаката за гола, не бе изпълнен от точното място. Реферът Феликс Цвайер се опита да изгони Шмит, но треньорът на Леверкузен отказа да се качи на трибуните.

След това Цвайер помоли капитана на домакините Щефан Кийслинг, който пък бе извършил нарушението, да вразуми треньора си. Когато нищо подобно не последва, съдията показа пътя към съблекалните на двата тима.

Едва след около 10-минутно прекъсване, Шмит напусна треньорското си място и Цвайер поднови двубоя, който завърши с минимална победа за гостите.

Междувременно, Кристиано Роналдо пропусна дузпа за Реал при равенството 1:1 с Малага и "белите" почти сигурно са аут от надпреварата за титлата.

Дойде и скандалното решение на Мануел Пелегрини да пусне почти цял отбор резерви и дебютанти за сблъсъка на „Стамфорд Бридж“, което доведе и до катастрофалната загуба (трета поредна във всички турнири за „гражданите) с 1:5.

Последва нов скандален мач. Цели четири червени картона бяха показани в домакинския двубой на Галатасарай срещу Трабзонспор, като всичките бяха за играчи на гостите.

86-а минута. Трабзонспор вече е с девет души на терена. Резултатът е 1:1. Дузпа за Галатасарай след нарушение на Каванда и червен картон за бранителя. Резервата на гостите Салих Дуршан не сдържа нервите си. След гневни протести на няколко играчи на Трабзонспор, толкова използваният картон падна на земята.

Дуршан, който бе на терена само 25 минути, го вдигна и го показа на съдията. Е, реферът не напусна терена, но пък извади червен картон на Дуршан, който се превърна в четвъртия изгонен футболист на гостите.

А „черешката на тортата“ бе гръмката победа на Рома с 5:0 над Палермо. И всичко това след огромните скандали около изваждането на легендата Франческо Тоти от състава за този двубой от страна на старши треньора Лучано Спалети.

Но за да не бъде всичко „цветя и рози“ за „вълците“, Един Джеко се отчете с уникален пропуск в стил „Йовов“ на празна врата.